Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

5935548 -gości od 2008r
Aktualności:
Uczcili Żołnierzy Wyklętych oraz św. Jana Pawła II PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.03.2017.
 4 marca 2017 r. w Gminie Łapanów odbyły się dwa wydarzenia: najpierw Piłkarski Halowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po nim akcja pn. „Śladami obecności św. Jana Pawła II”. Patronat honorowy nad wydarzeniami objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej prof. Józef Brynkus oraz Wojewoda Małopolski Józef Pilch.
Czytaj całość…
 
"Fajfer 2001" trzeci w Polsce PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.03.2017.
 ULKS „Fajfer 2001” Łapanów zdobył III miejsce w klasyfikacji klubowej podczas odbywających się w Żerkowie 4 marca 2017 r. Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Stało się to dzięki doskonałym wynikom czteroosobowej drużyny:
Czytaj całość…
 
Zebranie wiejskie w Kobylcu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.03.2017.
 4 marca 2017 r. mieszkańcy Kobylca spotkali się na zebraniu wiejskim. Sołtys Jan Hejmo poinformował o działaniach prowadzonych na terenie sołectwa w 2016 r. w ramach odpisu podatkowego, wójt Robert Roj omówił inwestycje zrealizowane w gminie w ubiegłym roku, szczegółowo przedstawił też kwestię przydatności wody do spożycia. O interpelacjach składanych na sesjach poinformował radny Zbigniew Kogut.
Czytaj całość…
 
Spot promujący Fundusze Europejskie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.03.2017.
Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach przedsięwzięć promocyjno-informacyjnych publikuje spot zachęcający odbiorców do poszerzenia wiedzy na temat obecności Funduszy Europejskich w Małopolsce.
 

 
Eliminacje gminne gimnazjalistów w siatkówce PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.03.2017.
 W dniu 6 marca 2017 roku w sali  PG w Łapanowie odbyły się gminne eliminacje piłki siatkowej dziewcząt  i chłopców w ramach gimnazjady. W zawodach uczestniczyły wszystkie gimnazja z gminy Łapanów, drużyny dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt wygrało Publiczne Gimnazjum w Łapanowie wyprzedzając Gimnazjum z Sobolowa i Tarnawy.
Czytaj całość…
 
Komunikat w sprawie wody PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
03.03.2017.
Wójt Gminy Łapanów informuje, że w dniu 07.03.2017 r. (wtorek) na ujęciu wody w msc. Chrostowa będą przeprowadzone prace związane z przebudową instalacji włączeniowej lampy UV. W związku z powyższym w dniu 07.03.2017 r. na terenie gminy Łapanów mogą wystąpić czasowe braki wody. Prosimy mieszkańców o zgromadzenie w dniu 06.03.2017 r. (poniedziałek) większej ilości wody przewidzianej do celów sanitarnych.

Pełny tekst informacji: kliknij
 
Zaproszenie na turniej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
27.02.2017.

 
Wydawanie żywności PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
02.03.2017.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie informuje, iż w dniu 06.03.2017r. tj. poniedziałek, w godzinach 8:00 -  17:00  w podziemiach nowego kościoła w Łapanowie będzie wydawana żywność na podstawie skierowań do Caritas Kraków. Jednocześnie prosimy o przybycie w wyznaczonym dniu, gdyż w inne dni nie będzie możliwości odebrania żywności.

 
Konsultacje w sprawie bezpieczeństwa PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
03.03.2017.
 W dniu 1 marca 2017 r. w Domu Kultury w Łapanowie odbyły się konsultacje w sprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Łapanów. Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. Mariusz Dymura poinformował o skali zdarzeń przestępczych, które miały miejsce w naszej gminie w ciągu ostatnich 3 lat. Przedstawił najważniejsze zagrożenia oraz sposoby ich zapobiegania.
Czytaj całość…
 
Śledziówka seniorów z Łapanowa PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
02.03.2017.
 Łapanowscy seniorzy z przytupem zakończyli karnawał. W przededniu Środy Popielcowej spotkali się na tradycyjnej śledziówce, podczas której umilali sobie czas żartami i śpiewami. Łapanowski Klub Seniora działa przy gminnym Centrum Kultury. Liczy kilkudziesięciu uczestników, którzy regularnie spotykają się kultywując lokalne tradycje i zwyczaje.
Czytaj całość…
 
Wójt odebrał promesę na remont osuwiska w Kamyku PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
02.03.2017.
 1 marca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody małopolskiego Józefa Pilcha, podczas której przekazał on władzom Powiatu Bocheńskiego i Nowego Wiśnicza promesy na modernizacje dróg powiatowych i gminnych, natomiast wójtowi Robertowi Rojowi wręczył promesę opiewającą na kwotę 1,1 mln zł z przeznaczeniem na stabilizację osuwiska w Kamyku.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na koncert z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
28.02.2017.

 
Druga odsłona jubileuszu kabaretów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
28.02.2017.
 To było niesamowite 130 minut wspólnej zabawy! Zabawy łączącej widownię z aktorem w tajemniczej i cudownej więzi! Finałowa gala urodzinowa Łapanowskich Grup Kabaretowych na zawsze zostanie w naszej pamięci i mamy nadzieję, że i publiczność będzie do niej wracać z ogromnym sentymentem! Po takich występach zawsze wiemy, że ten mozolny, wielomiesięczny okres przygotowań wart był tych „zaczarowanych” minut w finale!
Czytaj całość…
 
Sobolowianki wywalczyły wicemistrzostwo województwa PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
28.02.2017.
 Finałowy turniej wojewódzki w Krakowie w kategorii orliczek zakończył się sukcesem piłkarek Akademii Piłkarskiej z Sobolowa, które zajęły II miejsce i wywalczyły srebrne medale. Zawody były niezwykle zacięte, do wyłonienia mistrza została sporządzona tzw. mała tabelka, gdyż trzy drużyny miały po 7 punktów. Do mistrzostwa województwa piłkarkom z Sobolowa zabrakło zaledwie 1 bramki!
Czytaj całość…
 
Oddaj krew! PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
27.02.2017.
 Szkolne Koło HDK działające w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie serdecznie zaprasza mieszkańców Łapanowa i okolic do wspólnego oddawania krwi. Akcja odbędzie się 1 marca (środa) 2017 roku w godzinach 9.00-12.00 w budynku B (obok Urzędu Gminy).
Czytaj całość…
 
Babski Comber w Sobolowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.02.2017.
 Jak co roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sobolowa postanowiły wspólnie zakończyć karnawał. Od wielu już lat robią to w specyficzny sposób – organizując Babski Comber. Kobiety napiekły pączków i biesiadowały żartując, bawiąc się oraz śpiewając ludowe piosenki. Według dawnej tradycji starano się napić i najeść do syta, aby nabrać sił do przetrwania wielkiego postu.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 84 z 3383
© 2017 Strona Gminy Łapanów