Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6340524 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
Dni Łapanowa już za nami ...... PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.07.2007.
 30 czerwca i 1 lipca na stadionie LKS „Piast” Łapanów obok zalewu odbyły się gminne i strażackie uroczystości. Dni Łapanowa połączone z uroczystościami 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapanowie zgromadziły bardzo dużo osób.
Czytaj całość…
 
Łapanów widziany trochę inaczej ... PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.07.2007.

Czytaj całość…
 
Prezentacja pojazdów zabytkowych w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
03.07.2007.
 W dniach 28.VI - 1.VII 2007r. odbył się Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych KRAK - 2007 Kraków-Wieliczka będący jednocześnie V rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Również Łapanów mógł gościć i podziwiać te samochody gdyż  29.VI.07r.(piątek)  trasa rajdu biegła od Wieliczki przez - Łapanów- Nowy Wiśnicz - Niepołomice - Wieliczka, a na  rynku Łapanowa odbyła się krótka prezentacja przyciągająca grono wielbicieli tych że samochodów.
Czytaj całość…
 
VII Sesja Rady Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
02.07.2007.
 27 czerwca br. odbyła się VII Sesja Rady Gminy. Podjęte uchwały dotyczyły:
1/zmian w budżecie Gminy Łapanów
-między innymi wprowadzono do budżetu gminy środki w wysokości 31.456,00 zł pozyskane z Europejskiego  Funduszu Społecznego na realizację projektu Multimedialna Szkoła - „Wiem jedno, uczę się wciąż
w Publicznym Gimnazjum w Łapanowie,
Czytaj całość…
 
ŚWIĘTO DZIECIAKA w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
05.06.2007.

 W dniu 31.05.07 Dom Kultury w Łapanowie zorganizował dla naszych milusińskich  blok gier i zabaw sportowych oraz wybory
MAŁEJ MISS ŁAPANOWA”.
W zabawach i konkurencjach sportowych uczestniczyło liczne grono dzieciaków i nie mogły się one nudzić gdyż ilość przygotowanych zabaw była całkiem spora (15). W nagrodę uczestnicy otrzymywali słodycze i drobne upominki ufundowane przez naszych kochanych sponsorów.

Czytaj całość…
 
XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Dobczyce 2007" - zakończony PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.06.2007.
 W dniach 01 - 03 czerwca odbył  się
XXV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Dobczyce 2007".
Wyścig składał się  z 3 etapów:
01.06.2007 I etap: Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w jeździe indywidualnej na czas - Droginia - Brzezowa - 5 km
02.06.2007 II etap: ze startu wspólnego - Dobczyce - Łapanów - 110 km
03.06.2007 III etap: Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS ze startu wspólnego - 120 km.
Czytaj całość…
 
XIII Rejonowe Biegi Sztafetowe Trzciana - Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
29.05.2007.

 Już po raz XIII zorganizowany został bieg sztafetowy „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich” na trasie  Trzciana - Łapanów.
Organizatorami biegów było: Starostwo Powiatowe w Bochni,  Urząd Gminy w Łapanowie, Urząd Gminy w Trzcianie, Gminny Ośrodek Kultury w Łapanowie, Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie i Powiatowe Zrzeszenia LZS w Tarnowie i Bochni.
Uroczystego  otwarcia biegów na rynku dokonał  Jan Kulig – Wójt Gminy Łapanów,  który powitał biegaczy i opiekunów, życzył osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim bezpiecznego dobiegnięcia do mety.

  

Czytaj całość…
 
Agroturystyczne i ekologiczne konie w Sobolowie - podsumowanie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
29.05.2007.

 27 maja 2007r. w Sobolowie odbyła się impreza pn. „Koń w ekologii i agroturystyce w Gminie Łapanów” promująca wszechstronne wykorzystanie  konia roboczego.

Współorganizatorami imprezy byli:

Polskie Stowarzyszenie Użytkowników i Przyjaciół Koni Roboczych oraz Konnych Producentów Zdrowej Żywności w Lublinie, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi w Stryszowie oraz Gmina Łapanów.

Czytaj całość…
 
Podsumowanie Konkursu Orkiestr Dętych PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
23.05.2007.

 W niedzielne popołudnie 20 maja 2007 roku, głośno było w centrum Nowego Wiśnicza. Każda z orkiestr zaprezentowała się podczas przemarszu na estradę oraz w dwudziestominutowym programie. Parada miała charakter eliminacji powiatowych na XXX Festiwal Orkiestr Dętych Małopolski „Echo Trombity” w Nowym Sączu.
Gminę Łapanów reprezentowały dwie orkiestry. Orkiestra Dęta z Tarnawy oraz Orkiestra Parafialna z Sobolowa.

Czytaj całość…
 
VIII Rajd Szlakiem Papieskim - podsumowanie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.05.2007.
 W dniu 19-05-2007 r. odbył się VIII Rajd Szlakiem Papieskim pod hasłem „Życie jest talentem powierzonym nam”. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici, Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici.
Czytaj całość…
 
Mieć wyobraźnię miłosierdzia PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.05.2007.
 18-05-2007 w dniu urodzin Karola Wojtyły w Filharmonii Krakowskiej odbyła się inauguracja małopolskiego projektu przygotowującego uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym . Projekt został zainspirowany i nazwany słowami papieża  Jana Pawła II:      „ MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”.
Czytaj całość…
 
Odznaczenie dla Wójta Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.05.2007.
 W dniu 10-05-2007r. w Krakowie na Wawelu odbyły się centralne uroczystości związane z Dniem Strażaka i obchodami 15-lecia Państwowej Straży Pożarnej. W katedrze na Wawelu została odprawiona Msza Św., w intencji strażaków, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.
Czytaj całość…
 
Z a w i a d o m i e n i e PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
17.05.2007.

  Urząd Gminy w Łapanowie, Referat Administracji Spraw Społecznych i Obywatelskich zawiadamia wszystkich mieszkańców, że z dniem 31 grudnia 2007r. upływa termin ważności książeczkowych dowodów osobistych.

 Dlatego też, aby uniknąć pod koniec roku długich kolejek i  dłuższego okresu wyczekiwania na wydanie dowodu osobistego, a także problemów jakie mogą nastąpić w  2008r. w przypadku załatwiania spraw urzędowych i bankowych, prosimy o możliwe wcześniejsze złożenie wniosku.

Czytaj całość…
 
Komendant Gminny OSP Mieczysław Nowak wśród wyróżnionych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
14.05.2007.
 W niedzielę 13. maja 2007r. w Tarnowie odbyły się uroczystości Dnia Strażaka połączone z rozstrzygnięciem plebiscytu Dziennika Polskiego na Strażaka Roku 2007. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pododdziałów Straży z placu przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego do Katedry, gdzie odbyła się Msza Św.
Czytaj całość…
 
Absolutorium dla Wójta Gminy PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
02.05.2007.
 W dniu 27 kwietnia br. odbyła się VI Sesja Rady Gminy Łapanów, głównym jej tematem było udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy. Wójt Gminy Pan Jan Kulig przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za 2006 rok, z którego wynika, że Gmina Łapanów na inwestycje wydatkowała ok. 4,5 mln zł,  w tym z zewnątrz pozyskała ok. 3,5 mln zł.

Czytaj całość…
 
Felieton Radnego Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.04.2007.
      Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród Mieszkańców Łapanowa pokazują, że największego dofinansowania z Budżetu Gminy wymagają: Ochrona Zdrowia (68 %), Infrastruktura Drogowa (60 %), Oświata
(50 %) oraz Bezpieczeństwo Publiczne
(38 %). Można więc stwierdzić, że najbardziej zależy nam na jakości świadczonych usług medycznych, która jest wypadkową kwalifikacji kadry lekarskiej, pielęgniarskiej i innego personelu średniego, posiadanego sprzętu medycznego, ale także warunków lokalowych.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 171 172 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3571 - 3591 z 3607
© 2017 Strona Gminy Łapanów