Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6450253 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
PIKNIK NAD ZALEWEM PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
29.05.2008.
     Tego samego dnia odbyła się również impreza plenerowa "Piknik nad Zalewem",  nad którego oprawą czuwał Dom Kultury w Łapanowie. Na scenie pojawiły się kabarety „Miś”, „Zez” oraz „Kit”, zespoły tańca nowoczesnego „Dancing Team” i „Kiss me” oraz zespół wokalny „Astravox”. Gościnnie wystąpił także kabaret „Zgred” z Trzciany i orkiestry dęte z Tarnawy i Sobolowa. 
Czytaj całość…
 
"Młode Talenty 2008" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.05.2008.
      Dwa zespoły artystyczne (Kabaret „Zez”, zespół wokalny „Astravox”) działające przy naszej placówce kulturalnej, wzięły udział w przeglądzie twórczości artstycznej  „Młode Talenty 2008” organizowanym przez Miejski Dom Kultury z Bochni . W przeglądzie tym mogły wziąć udział grupy muzyczno- wokalne, teatralno- kabaretowe oraz zespoły taneczne, a miejscem konkursowych zmagań było Oratorium Świętej Kingi w Bochni.
Czytaj całość…
 
W rytmie marsza! PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.05.2008.
 W niedzielę 18 maja 2008 roku, nasza orkiestra wzięła udział w XI Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych. Około godziny 17:00 przemaszerowaliśmy ulicami Nowego Wiśnicza a następnie wykonaliśmy trzy utwory na estradzie wiśnickiego rynku.
Były to polka „Frajerka” oraz marsze: „Jadą  Mazury” oraz „pod Wawelem”. Zebraliśmy wysokie recenzje zarówno jury jak i lokalnych władz mimo ogromnej konkurencji. Zostaliśmy zakwalifikowani przez jury do występu w finale wojewódzkim festiwalu „Echo Trąbity” w Nowym Sączu.
Czytaj całość…
 
XIV Sportowy Turniej Miast i Gmin PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
26.05.2008.


28  maja 2008 w całej Polsce odbędzie się XIV Sportowy Turniej Miast i Gmin.
Gmina  Łapanów zgłosiła udział w tej imprezie.
Wszystkie szkoły, domy kultury, organizacje sportowe organizują wszelkiego rodzaju gry zespołowe, indywidualne, wycieczki, dyskoteki, itp.
Prosimy mieszkańców naszej gminy o przyłączenie się do tej inicjatywy i w środę 28 maja niech każdy z nas choć pół godziny poświęci na rekreację ruchową.

 
Teatralny spektakl profilaktyczny PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
26.05.2008.
 W dniu 19 maja 2008 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grabiu i Łapanowa obejrzały  teatralny spektakl profilaktyczny " Biała Pułapka "- o zagrożeniach używkami (papierosy, alkohol,narkotyki).
Było to przedstawienie interakcyjne.Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, opowiadając o swoich doświadczeniach, dzieląc się posiadaną wiedzą, albo wspólnie z aktorami wybierały zakończenie poszczególnych scen.
Czytaj całość…
 
Kolejny Rajd Papieski za nami PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
21.05.2008.
 W ubiegłą sobotę 17 maja odbył się już dziewiąty Rajd Szlakiem Papieskim. Rozpoczął się on wspólną modlitwą w kościele parafialnym w Niegowici, gdzie uczestników przywitał proboszcz parafii ks. Paweł Sukiennik. Wójtowie gminy Łapanów i Gdów: Jan Kulig i Zbigniew Wojas wręczyli nagrody w konkursie plastycznym pod hasłem "Zabieram w pamięci widoki ojczystej ziemi", w którym wzięło udział prawie 200 uczniów z kilkunastu szkół.
Czytaj całość…
 
Sportowe sukcesy młodzieży z Sobolowa PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.05.2008.
 Niezwykle udany jest kończący się rok szkolny 2007/2008  dla uczniów Publicznego Gimnazjum  w Sobolowie w sportach drużynowych ( piłka ręczna , piłka  koszykowa , piłka siatkowa , piłka nożna halowa i na trawie )
Startując  w ramach  gimnazjady zawodniczki z  Sobolowa  zdeklasowały wszystkie gimnazja z terenu gminy Łapanów.
Czytaj całość…
 
"VII Małopolski Gwiaździsty Rodzinny Zlot Rowerowy", "Piknik nad Zalewem" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
20.05.2008.

    Dnia 24 maja 2008 odbędzie się „Zlot rowerowy” oraz impreza plenerowa „Piknik nad Zalewem” na który już teraz bardzo serdecznie państwa zapraszamy. Dla przybyłych gości przygotowujemy szereg atrakcji, które na pewno będą wyznacznikiem doskonałej zabawy.
W czasie trwania zlotu rowerowego będzie można obejrzeć różnorodne programy artystyczne, a także wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych.

Organizatorzy: TKKF Małopolska, Urząd Gminy Łapanów, Dom Kultury w Łapanowie, LKS „PIAST” Łapanów.

Czytaj całość…
 
Ludowcy z Łapanowa na Wojewódzkim Święcie w Szczurowej PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
16.05.2008.
 Delegacja ludowców z gminy Łapanów na czele z wójtem gminy Janem Kuligiem wzięła udział w Wojewódzkim Święcie Ludowym, które odbyło się 11 maja w Szczurowej. W uroczystości wzięli udział ludowcy z całego województwa, parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie związków i instytucji pracujących na rzecz wsi i rolnictwa oraz działacze
PSL-u.
Czytaj całość…
 
Mamy nazwy ulic w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
14.05.2008.
 Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Łapanów przyjęta została rezolucja, akceptująca nazwy ulic w Łapanowie, przyjęte przez łapanowską Radę Sołecką. Utworzone nazwy nawiązują do położenia geograficznego miejsc, głównych ciągów komunikacyjnych, historii miejscowości oraz ważnych momentów z dziejów naszego regionu.
Do tej pory nazwy te używane były zwyczajowo przez miejscową społeczność, dopiero Rada Sołecka wprowadziła uchwałę, która usankcjonowała tą tradycję, a Rada Gminy przychyliła się do niej, wprowadzając proponowane nazwy ulic.
Czytaj całość…
 
XIII Rejonowe Biegi Sztafetowe Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich Trzciana-Łapanów 2008 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.05.2008.
 Już po raz XIII gościliśmy biegaczy rejonowych  biegów  sztafetowych  „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich” na trasie  Trzciana Łapanów.
Organizatorami biegów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ULKS „FAJFER 2001”,  Urząd Gminy w Łapanów i  Urząd Gminy w  Trzcianie.  Uroczystego  otwarcia biegów na rynku w Łapanowie dokonała : Anna Piasecka – Sekretarz Gminy Łapanów wraz z Pawłem Sroką przedstawicielem gminy Trzciana.
Czytaj całość…
 
ZAWODOWA SŁUŻBA WOJSKOWA PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
13.05.2008.
 W ciągu ostatnich lat Siły Zbrojne RP ulegały znacznym przeobrażeniom. Od 2004r. uzawodowienie jakie jest prowadzone w bieżącym roku nasila się tak aby w 2010r. armia polska była w pełni zawodowa. Profesjonalizacja Sił zbrojnych RP jest rodzajem transformacji polegającej na rezygnacji z obowiązkowej służby wojskowej na zastąpieniu jej ochotniczą służbą zawodową i kontraktową.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na Rajd Papieski PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.05.2008.


„Wracam pamięcią do (…) parafii w Niegowici”

Jan Paweł II, Testament   

Czytaj całość…
 
Zaproszenie na biegi... PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
09.05.2008.

    XIII REJONOWE BIEGI SZTAFETOWE
  „SZLAKIEM WALK BATALIONÓW CHŁOPSKICH
   Trzciana – Łapanów 12.05.2008r.

W poniedziałek 12 maja już po raz trzynasty odbędą się rejonowe biegi sztafetowe  „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich”, start biegów w Trzcianie o godz. 11.00  meta na rynku w Łapanowie.
Czytaj całość…
 
Trwają matury w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
08.05.2008.
 Mamy już za sobą pierwsze egzaminy maturalne w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Do matury przystępuje w tym roku 168 uczniów uczęszczających do klas Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Ekonomicznego, Technikum Budowlanego, Technikum Mechanicznego, Technikum Odzieżowego oraz uczniów wieczorowych.
Czytaj całość…
 
"Straż walcząca" rozpoczyna cykl artykułów o ziemi łapanowskiej PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
07.05.2008.
 Od dziś, każdego miesiąca publikować będziemy na stronie internetowej artykuły wspomnieniowe dotyczące historii ziemi łapanowskiej, które ukazały się na łamach „Gazety Łapanowskiej”. Serdecznie zapraszamy do lektury i poznawania historii naszej gminy. Na początek prezentujemy wspomnienia dotyczące łapanowskiej straży pożarnej, która w tym roku obchodzi 121 rocznicę swojego powstania i jest jedną z najstarszych jednostek na terenie powiatu bocheńskiego.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3508 - 3528 z 3649
© 2017 Strona Gminy Łapanów