Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6272148 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
Ogłoszenie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.08.2008.
Ogłoszenie  Gminy Łapanów o przystąpieniu do PROGRAMU – „UCZEŃ  NA WSI”
 

Wójt  Gminy  Łapanów  zaprasza rodziców i prawnych opiekunów dzieci niepełnosprawnych do składania wniosków  na dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu „Uczeń na wsi” realizowanego ze środków PFRON. 
Czytaj całość…
 
Dom Kultury w Łapanowie - remontowany PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.08.2008.

                    

 Trwa II etap remontu Domu Kultury w Łapanowie, który realizowany jest dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 150 tys. zł. Gmina Łapanów ponosi  koszty w wysokości 60 tys. zł. Remont obejmuję wymianę pokrycia dachowego wraz z remontem konstrukcji dachowej na całym budynku oraz przebudowę kominów i wentylacji, wymianę rynien, a także stolarki okiennej w starej części Domu Kultury. Zakończenie prac przewidziane jest na październik tego roku.

 
Obwieszczenie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
08.08.2008.
OBWIESZCZENIE
 O ZAKOŃCZENIU POSTĘPOWANIA DOWODOWEGO
  
Informuję, że postępowanie dowodowe w sprawie z wniosku Gminy Łapanów reprezentowanej przez Wójta Gminy Jana Kuliga z dnia 14 lutego 2008 r. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Boczów.......
Czytaj całość…
 
Gmina Łapanów laureatem rankingu Rzeczpospolitej na najlepiej rozwijającą się gminę wiejską PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
05.08.2008.
 Gmina Łapanów została sklasyfikowana na 12 miejscu w Polsce i 4 w województwie małopolskim w rankingu samorządów gmin wiejskich, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. W Małopolsce przed Łapanowem znalazły się tylko gminy: Mszana Dolna, Zielonki i Zabierzów, które od kilku lat są jednymi z lepiej rozwijających się gmin w Polsce.
 Ranking został stworzony, by uhonorować samorządy, które najbardziej dbają o rozwój miast i gmin, o podniesienie jakości życia mieszkańców, jednocześnie zachowując reguły odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.
Czytaj całość…
 
......................KOMUNIKAT................. PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
31.07.2008.

W ramach ogólnokrajowego treningu uruchamiania systemów alarmowych - dla uczczenia pamięci Bohaterów i Ofiar Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2008r. o godz. 17:00 zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe na terenie całego kraju.

Podstawa prawna:
§ 10 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2006r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach.

                                               Wójt Gminy Łapanów
                                                /-/  Jan Kulig

 
ZARZĄDZENIE PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
24.07.2008.
ZARZĄDZENIE Nr  45/2008 WÓJTA  GMINY   ŁAPANÓW
z  dnia 23 lipca 2008 roku .
 w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości w miejscowości Grabie przeznaczonej do sprzedaży.
Na podstawie art.30 ust.2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku  o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 roku,Nr. 142, poz. 1591 z póź zm.) i art. 13 ust.1, art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.z 2004 r. Nr. 261, poz. 2603 z późn. zm.) w wykonaniu uchwał Nr: XXIV/178/05 z dnia 31 marca 2005r. Rady Gminy w Łapanowie w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami Gminy Łapanów i Nr XVI/106/08 z dnia 26 czerwca 2008 r. w sprawie przeznaczenia nieruchomości do sprzedaży, Wójt Gminy Łapanów zarządza co następuje:
Czytaj całość…
 
Trwa dobra passa wędkarzy nad zalewem w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
24.07.2008.
 W środę 16 lipca nad zalewem w Łapanowie złowiono kolejną wielką sztukę,
tym razem szczęśliwcem okazał się Jacek Molenda z Tarnawy. Złowił amura o wadze 6,5 kg.
Pan Jacek już drugi raz w tym sezonie ma przygodę w wielką rybą, miał już na haczyku olbrzymiego karpia ale przy wyciąganiu ryba się zerwała.
Czytaj całość…
 
Informacja PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.07.2008.
   Z racji zmiany dostawcy hostingu oraz delegacji domeny strony gminy Łapanów  mogą opóźniać się publikację artykułów w dziale AKTUALNOŚCI. Mogą występować także chwilowe braki dostępności strony. Za wszelkie utrudnienia i problemy podczas korzystania z oficjalnego serwisu internetowego gminy Łapanów  Przepraszamy – Administrator.
 
DLA MIŁOŚNIKÓW WĘDKARSTWA PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.07.2008.
 ALE RYBA...........................

W sobotę 5 lipca 2008 roku Łukasz Pałka z Krakowa złowił nad zalewem w Łapanowie suma o długości 107 cm.
Pan Łukasz często przyjeżdża wędkować nad zalew, ale tak duża rybę złowił  tu po raz pierwszy, na dodatek w tym samym dniu złowił karpia o wadze 5 kg.

Zapraszamy wędkarzy – takie sztuki czekają na Was
Czytaj całość…
 
DNI ŁAPANOWA NA SPORTOWO PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.07.2008.
 WYNIKI DYSCYPLIN SPORTOWYCH

ZAWODY WĘDKARSKIE:

1. ZBIGNIEW URBAŃSKI /ZŁOWIŁ AMURA 2,5 KG/
2. JÓZEF STARY
3. TOMASZ KACIUBA
4. MAJKA JAKIMOWSKA
Czytaj całość…
 
DNI ŁAPANOWA 2008r. PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.07.2008.
     Ogromna rzesza ludzi, dużo dobrej zabawy i piękna, słoneczna pogoda - tak najkrócej można podsumować tegoroczne „Dni Łapanowa”, które podobnie jak w roku ubiegłym odbyły się na boisku sportowym obok łapanowskiego zalewu. Już od kilku lat święto miejscowości rozpoczyna letni sezon turystyczny, który jest pracowitym czasem zwłaszcza dla pracowników zalewu, który co roku przyciąga coraz to więcej wypoczywających. Dlatego więc tegoroczne „Dni Łapanowa” były świetną okazją, aby dobrze powitać turystów, którzy spędzą tu wakacje.
Czytaj całość…
 
Otwarcie pracowni językowej w Szkole Podstawowej w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
18.06.2008.
      11 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Łapanowie odbyło się uroczyste otwarcie profesjonalnej pracowni do nauki języków obcych, wyposażonej w 18 stanowisk dla uczniów. Słowa uznania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tej nowoczesnej sali, w której nasze dzieci w bardzo dobrych warunkach będą uczyły się języków obcych.
Czytaj całość…
 
Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Lipnica Murowana nad zalewem w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.06.2008.
 15 czerwca na zalewie w Łapanowie zostały przeprowadzone zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Lipnica Murowana. Impreza z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem - w trakcie bieżącej edycji wzięło w niej udział 16 wędkarzy zrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim.
Czytaj całość…
 
Sobolów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
16.06.2008.

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Sobolów jest w trakcie realizacji zadania
„Jest w orkiestrach Dętych Jakaś Siła”

„Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”


 
Informacja dotycząca sponsoringu "Dni Łapanowa" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.06.2008.
SZANOWNI PAŃSTWO


 Kierownik Domu Kultury w Łapanowie zwraca się z uprzejmą prośbą o objęcie sponsoringiem imprezy plenerowej pod nazwą  „Dni Łapanowa”. Impreza ta ma charakter kulturalno-sportowy i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy, powiatu,  województwa, wczasowiczów oraz zaproszonych gości z całego kraju. Ranga organizowanych „Dni Łapanowa” wzrasta z roku na rok o czym świadczy spore zainteresowanie mediów (TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska). W tym roku impreza ta obędzie się w dniach 28-29 czerwca 2008r. i zapowiada się równie imponująco jak w poprzednich latach.
Czytaj całość…
 
II Charytatywny Piknik Strażacki. PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.06.2008.
 W sobotę 07.06.08r. w Domu Strażaka w Chodenicach odbył się II Charytatywny Piknik Strażacki. Połączony został on z akcja zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Imiołka. Chłopiec dotknięty porażeniem mózgowym porusza się na wózku inwalidzkim. W tym roku połączono piknik z obchodami 85-lecia istnienia OSP Chodenice. Msza Święta w intencji strażaków i mieszkańców została odprawiona przy kapliczce w Chodenicach. Po zakończeniu Mszy Świętej Orkiestra Dęta z Tarnawy wraz strażakami przemaszerowała ulicami Chodenic w kierunku remizy OSP. Po czym nastąpiło oficjalne otwarcie pikniku.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3403 - 3423 z 3566
© 2017 Strona Gminy Łapanów