Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6403639 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
Kongres Edukacji Drogowej Międzynarodowej Federacji Samochodowej - FIA Bratysława PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
22.01.2009.
 W dniach 14-16.01.2009 roku odbywał się w Bratysławie TRAFFIC EDUCATION WORKSHOP –  FIA (Kongres Edukacji Drogowej Międzynarodowej Federacji Samochodowej). Na Kongresie tym Polskę reprezentował Zbigniew Kogut – członek Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska Polskiego Związku Motorowego, (na co dzień Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabiu) ze względu na bogate doświadczenie jakie posiada z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zwłaszcza dzieci i młodzieży. 
Czytaj całość…
 
KONKURS PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.01.2009.

Wójt Gminy Łapanów
ogłasza
otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2009r.

Treść konkursu wraz z załącznikami znajduje się    tutaj


 
Koncert Kolęd i piosenek świątecznych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.01.2009.
 W niedzielę 18 stycznia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie widzowie mogli obejrzeć najnowszy  program artystyczny pt.  „Koncert kolęd i piosenek świątecznych”. Program ten był doskonałym obrazem szerokiej działalności kulturalnej prowadzonej przez łapanowską jednostkę, a przenosił nas w ciepłe i rodzinne chwile związane ze świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj całość…
 
Występ kabaretu "ZeZ" i zespołu "Astravox" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
19.01.2009.
 Dnia 14 stycznia 2009 młodzież działająca przy Domu Kultury w Łapanowie wystąpiła w Hospicjum św Łazarza  w Krakowie- Nowej Hucie. Młodzi artyści z kabaretu „Zez” i zespołu wokalnego „Astravox” przygotowali specjalny program dla dzieci z tamtejszego ośrodka opieki paliatywnej.
Czytaj całość…
 
VXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
15.01.2009.
 Centrum Kultury Gminy Łapanów było organizatorem VXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Łapanów. Głównymi osobami odpowiedzialnymi za to wielkie przedsięwzięcie byli głównie pracownicy Domu Kultury w Łapanowie w osobie Kierownika DK Pana Mariusza Drożdż i stażysty Pana Pawła Patality. Już teraz można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że zadanie to zostało wykonane na szóstkę z plusem.
Czytaj całość…
 
Nabór chętnych na "MIKROFON DLA WSZYSTKICH 2009" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
12.01.2009.
 
Dom Kultury w Tarnawie przedstawia "Wieczór Kolęd" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
07.01.2009.

    Piękny zwyczaj kolędowania do betlejemskiej stajenki jest kontynuowany corocznie w formie Jasełek Bożonarodzeniowych , organizowanych przez Dom Kultury w Tarnawie.
W tym roku 04-01-2009r. obejrzeć można było „Wieczór Kolęd”, który był swoistą formą wypowiedzi o historii Świętej Rodziny odnajdującej swe miejsce w stajence, gdzie nowonarodzonemu w żłobie Jezusowi składali hołdy aniołowie, królowie i pasterze.
Czytaj całość…
 
Opłatek na zakończenie roku PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.01.2009.
 W przedostatni dzień 2008 roku w Domu Kultury w Łapanowie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Urząd Gminy Łapanów, połączone z ostatnią w tym roku sesją Rady Gminy, zatwierdzającą projekt budżetu na nowy 2009 rok, w którym na wydatki przewidziano ponad 20 mln zł.
Czytaj całość…
 
Ostatnie pożegnanie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
22.12.2008.
W  dniu 21 grudnia 2008r. na cmentarzu parafialnym w Łapanowie pożegnaliśmy długoletniego sołtysa wsi Kobylec oraz radnego gminy Łapanów Tadeusza Kołosa.  W ostatnim pożegnaniu wraz z rodziną licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy, sołtysi, radni, sąsiedzi, przedstawiciele instytucji, oraz pracownicy urzędu gminy z wójtem Janem Kuligiem, który w imieniu własnym i samorządu gminy pożegnał zmarłego.
 
Bezpieczne święta z KSSM Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
19.12.2008.
 18 grudnia w gminie Łapanów przeprowadzona została akcja „Bezpieczne święta”. Jej pomysłodawcą i organizatorem był Klub Sympatyków Sportów Motorowych działający na terenie gminy Łapanów. We wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach w gminie zorganizowane zostały spotkania uczniów z przedstawicielem policji, kierownikiem posterunku w Łapanowie st. asp. Januszem Stopą, wójtem gminy Łapanów Janem Kuligiem oraz członkami KSSM Łapanów.
Czytaj całość…
 
Kolejne wyróżnienie dla gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
19.12.2008.
 Gmina Łapanów została wyróżniona w edycji regionalnej konkursu „Krajowi liderzy innowacji”. Ideą powstania konkursu jest promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze innowacyjnym. Jego organizatorem jest Fundacja Innowacji i Rozwoju z Warszawy. W plebiscycie wzięły udział firmy sektora mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, gminy, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.
Czytaj całość…
 
Zakończenie VI Gminnego Sejmiku Ekologicznego "Śmieci mniej - ziemi lżej" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.12.2008.
 W dniu 17 grudnia 2008r w Domu Kultury w Łapanowie odbyło się podsumowanie i zakończenie VI Gminnego Sejmiku Ekologicznego „Śmieci mniej – ziemi lżej”. Uroczystego rozdania dyplomów i nagród dla dzieci biorących udział w sejmiku dokonał Wójt Gminy Łapanów Pan Jan Kulig. Kilka słów do dzieci skierowała również Pani Dagmara Małysza z Polskiego Klubu Ekologicznego z Krakowa.
Czytaj całość…
 
Zakończenie prac w komendzie w Bochni z łapanowskim akcentem PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.12.2008.
 Na początku grudnia zakończył się remont w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Oddano do użytku zmodernizowane korytarze i klatki schodowe wewnątrz budynku. W ceremonii otwarcia wzięli udział mł. insp. Marek Rudnik wraz ze starostą bocheńskim Jackiem Pająkiem, przewodniczącym Rady Powiatu Ryszardem Rozenbajgierem, wójtami gminy Łapanów Janem Kuligiem oraz gminy Rzezawa Józefem Słoniną, którzy przecięli wstęgę, symbolicznie kończąc remont w budynku.
Czytaj całość…
 
Dzień otwarty w Szkole Podstawowej w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.12.2008.
 Ubiegłej niedzieli w Szkole Podstawowej im. Jana Kantego w Łapanowie odbył się dzień otwarty. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Celem imprezy było zaprezentowanie działalności pozalekcyjnej naszej placówki oraz talentów uczniów – mówi dyrektor szkoły Dorota Twaróg. - Nauczyciele nieodpłatnie prowadzą przez cały rok zajęcia dodatkowe, by dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, dziś zobaczyliśmy tego efekty – dodaje.
Czytaj całość…
 
Trzecie miejsce dla Gminy Łapanów w konkursie "Moja Gmina w Europie" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
11.12.2008.
    Gmina Łapanów zajęła trzecie miejsce w konkursie organizowanym dla gmin z województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Nadesłana przez nas praca przedstawiająca zmiany, które miały miejsce w Gminie Łapanów po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej uzyskała wysoką ocenę i spotkała się z dużym uznaniem jury.
Zgodnie z regulaminem konkursu praca zostanie nagrodzona wyjazdem studyjnym do Brukseli.
Czytaj całość…
 
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
11.12.2008.

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Bochni informuje:

Zachęcamy do korzystania ze wsparcia do przedsięwzięć rolnośrodowiskowych.
Rolnicy, którzy dotychczas nie korzystali z płatności rolno środowiskowych, a spełniają wymogi i chcieliby z nich korzystać mogą złożyć stosowny wniosek równocześnie z wnioskiem o dopłaty obszarowe w 2009 r.

 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3403 - 3423 z 3631
© 2017 Strona Gminy Łapanów