Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6211126 -gości od 2008r
Aktualności:
II Charytatywny Piknik Strażacki. PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.06.2008.
 W sobotę 07.06.08r. w Domu Strażaka w Chodenicach odbył się II Charytatywny Piknik Strażacki. Połączony został on z akcja zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Imiołka. Chłopiec dotknięty porażeniem mózgowym porusza się na wózku inwalidzkim. W tym roku połączono piknik z obchodami 85-lecia istnienia OSP Chodenice. Msza Święta w intencji strażaków i mieszkańców została odprawiona przy kapliczce w Chodenicach. Po zakończeniu Mszy Świętej Orkiestra Dęta z Tarnawy wraz strażakami przemaszerowała ulicami Chodenic w kierunku remizy OSP. Po czym nastąpiło oficjalne otwarcie pikniku.
Czytaj całość…
 
Gminne Święto Strażackie w Zbydniowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
05.06.2008.
      1 czerwca w Zbydniowie odbyło się Gminne Święto Strażaka połączone z oddaniem do użytku po remoncie budynku remizy OSP oraz przekazaniem samochodu strażackiego dla  jednostki OSP w Zbydniowie. Remizę, która powstała w 1945 roku  rozbudowano oraz gruntownie odremontowano wraz z przebudową placu manewrowego wokół remizy oraz z możliwością zagospodarowania poddasza na działalność świetlicy wiejskiej .
Czytaj całość…
 
Postawa młodzieży z Sobolowa godna naśladowania PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.06.2008.
     W ramach  akcji  „Dzieci dzieciom – dar serca”  prowadzonej  w  Zespole Szkół w Sobolowie  uczniowie  zadeklarowali   zbiórkę  surowców  wtórnych  ( puszek  aluminiowych) ze sprzedaży , których  wychowankowie  zaprzyjaźnionego  Domu Dziecka  nr 1  w Krakowie mieli otrzymać prezenty  z okazji  Dnia Dziecka. Dzięki szczególnemu zaangażowaniu   uczniów klasy II gimnazjum  akcja zakończyła się pomyślnie a łączna waga zebranych puszek wyniosła ponad 68 kilogramów .
Czytaj całość…
 
XXVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów - zakończony PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
02.06.2008.
     W dniach 30.05.2008 – 01.06.2008 03 czerwca odbył  się XXVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Dobczyce 2008".
W sobotę mieliśmy przyjemność  gościć kolarzy na II etapie, trasa w większości przebiegała po gminie Łapanów,  kolarze przejechali u nas trzy  pętle o długości 25 km każda, cały etap miał długość 100 km.W II etapie wystartowało 78 kolarzy.
Czytaj całość…
 
Wiosenne Biegi Przełajowe PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
30.05.2008.
     29 maja na Krakowskich Błoniach odbyły się Małopolskie Wiosenne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS.
W biegach uczestniczyła reprezentacja powiatu bocheńskiego, zajmując drugie  miejsce w klasyfikacji generalnej powiatów.
Reprezentanci powiatu zdobyli  6 medali.
Czytaj całość…
 
Wójt Jan Kulig "Najpopularniejszym Strażakiem 2007 Roku Regionu Tarnowskiego" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
29.05.2008.
    24 maja podczas wielkiej gali w tarnowskim teatrze ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Najpopularniejszego Strażaka 2007 Roku Regionu Tarnowskiego”. Wybrany został nim wójt gminy Łapanów Jan Kulig, który dodatkowo uzyskał tytuł strażaka powiatu bocheńskiego.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zostali zgłoszeni kandydaci z czterech powiatów regionu tarnowskiego (zgłoszono prawie 80 osób). Do ścisłej czołówki trafiło dwudziestu z nich – byli to przedstawiciele powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego oraz tarnowskiego. Powiat bocheński reprezentowali jeszcze oprócz wójta naszej gminy Anna Błasińska z Trzciany, Stanisław Bukowiec z Chodenic i Jerzy Piś z Lipnicy Murowanej.
Czytaj całość…
 
VII GWIAŹDZISTY RODZINNY ZLOT ROWEROWY PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
29.05.2008.
      Dnia 24 maja 2008r. na terenie GOSiR „ZALEW” w Łapanowie odbył się
„VII GWIAŹDZISTY RODZINNY ZLOT ROWEROWY”, którego organizatorami byli: TKKF Małopolska, Urząd Gminy Łapanów, Dom Kultury w Łapanowie i LKS „PIAST” Łapanów.  
W zlocie wzięło udział prawie 800 rowerzystów z 11 gmin Małopolski oraz ponad dwustu artystów- amatorów, którzy swoimi znakomitymi występami okrasili część artystyczną zlotu.
Czytaj całość…
 
PIKNIK NAD ZALEWEM PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
29.05.2008.
     Tego samego dnia odbyła się również impreza plenerowa "Piknik nad Zalewem",  nad którego oprawą czuwał Dom Kultury w Łapanowie. Na scenie pojawiły się kabarety „Miś”, „Zez” oraz „Kit”, zespoły tańca nowoczesnego „Dancing Team” i „Kiss me” oraz zespół wokalny „Astravox”. Gościnnie wystąpił także kabaret „Zgred” z Trzciany i orkiestry dęte z Tarnawy i Sobolowa. 
Czytaj całość…
 
"Młode Talenty 2008" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.05.2008.
      Dwa zespoły artystyczne (Kabaret „Zez”, zespół wokalny „Astravox”) działające przy naszej placówce kulturalnej, wzięły udział w przeglądzie twórczości artstycznej  „Młode Talenty 2008” organizowanym przez Miejski Dom Kultury z Bochni . W przeglądzie tym mogły wziąć udział grupy muzyczno- wokalne, teatralno- kabaretowe oraz zespoły taneczne, a miejscem konkursowych zmagań było Oratorium Świętej Kingi w Bochni.
Czytaj całość…
 
W rytmie marsza! PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.05.2008.
 W niedzielę 18 maja 2008 roku, nasza orkiestra wzięła udział w XI Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych. Około godziny 17:00 przemaszerowaliśmy ulicami Nowego Wiśnicza a następnie wykonaliśmy trzy utwory na estradzie wiśnickiego rynku.
Były to polka „Frajerka” oraz marsze: „Jadą  Mazury” oraz „pod Wawelem”. Zebraliśmy wysokie recenzje zarówno jury jak i lokalnych władz mimo ogromnej konkurencji. Zostaliśmy zakwalifikowani przez jury do występu w finale wojewódzkim festiwalu „Echo Trąbity” w Nowym Sączu.
Czytaj całość…
 
XIV Sportowy Turniej Miast i Gmin PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
26.05.2008.


28  maja 2008 w całej Polsce odbędzie się XIV Sportowy Turniej Miast i Gmin.
Gmina  Łapanów zgłosiła udział w tej imprezie.
Wszystkie szkoły, domy kultury, organizacje sportowe organizują wszelkiego rodzaju gry zespołowe, indywidualne, wycieczki, dyskoteki, itp.
Prosimy mieszkańców naszej gminy o przyłączenie się do tej inicjatywy i w środę 28 maja niech każdy z nas choć pół godziny poświęci na rekreację ruchową.

 
Teatralny spektakl profilaktyczny PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
26.05.2008.
 W dniu 19 maja 2008 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grabiu i Łapanowa obejrzały  teatralny spektakl profilaktyczny " Biała Pułapka "- o zagrożeniach używkami (papierosy, alkohol,narkotyki).
Było to przedstawienie interakcyjne.Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, opowiadając o swoich doświadczeniach, dzieląc się posiadaną wiedzą, albo wspólnie z aktorami wybierały zakończenie poszczególnych scen.
Czytaj całość…
 
Kolejny Rajd Papieski za nami PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
21.05.2008.
 W ubiegłą sobotę 17 maja odbył się już dziewiąty Rajd Szlakiem Papieskim. Rozpoczął się on wspólną modlitwą w kościele parafialnym w Niegowici, gdzie uczestników przywitał proboszcz parafii ks. Paweł Sukiennik. Wójtowie gminy Łapanów i Gdów: Jan Kulig i Zbigniew Wojas wręczyli nagrody w konkursie plastycznym pod hasłem "Zabieram w pamięci widoki ojczystej ziemi", w którym wzięło udział prawie 200 uczniów z kilkunastu szkół.
Czytaj całość…
 
Sportowe sukcesy młodzieży z Sobolowa PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.05.2008.
 Niezwykle udany jest kończący się rok szkolny 2007/2008  dla uczniów Publicznego Gimnazjum  w Sobolowie w sportach drużynowych ( piłka ręczna , piłka  koszykowa , piłka siatkowa , piłka nożna halowa i na trawie )
Startując  w ramach  gimnazjady zawodniczki z  Sobolowa  zdeklasowały wszystkie gimnazja z terenu gminy Łapanów.
Czytaj całość…
 
"VII Małopolski Gwiaździsty Rodzinny Zlot Rowerowy", "Piknik nad Zalewem" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
20.05.2008.

    Dnia 24 maja 2008 odbędzie się „Zlot rowerowy” oraz impreza plenerowa „Piknik nad Zalewem” na który już teraz bardzo serdecznie państwa zapraszamy. Dla przybyłych gości przygotowujemy szereg atrakcji, które na pewno będą wyznacznikiem doskonałej zabawy.
W czasie trwania zlotu rowerowego będzie można obejrzeć różnorodne programy artystyczne, a także wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych.

Organizatorzy: TKKF Małopolska, Urząd Gminy Łapanów, Dom Kultury w Łapanowie, LKS „PIAST” Łapanów.

Czytaj całość…
 
Ludowcy z Łapanowa na Wojewódzkim Święcie w Szczurowej PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
16.05.2008.
 Delegacja ludowców z gminy Łapanów na czele z wójtem gminy Janem Kuligiem wzięła udział w Wojewódzkim Święcie Ludowym, które odbyło się 11 maja w Szczurowej. W uroczystości wzięli udział ludowcy z całego województwa, parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie związków i instytucji pracujących na rzecz wsi i rolnictwa oraz działacze
PSL-u.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3382 - 3402 z 3530
© 2017 Strona Gminy Łapanów