Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6340581 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
Dzień Strażaka w Tarnawie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
11.05.2009.
   W dniu 04.05.2009r. przypada święto  św. Floriana . Św. Florian jest opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem: strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy, piekarzy. Także w tym roku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Tarnawie.
Czytaj całość…
 
"Moja firma w mojej gminie" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
08.05.2009.

 
KONKURS NA DYREKTORA PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
08.05.2009.

Wójt Gminy Łapanów ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Cichawce

Pełny tekst ogłoszenia przejdź

 
IV Warsztatowy Konkurs Piosenki PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
07.05.2009.
   Dnia 29 kwietnia 2009 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łapanowie działającym przy Katolickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” odbył się IV Warsztatowy Konkurs Piosenki. Do udziału w konkursie zaproszono osoby niepełnosprawne, których pasją jest śpiewanie. Na scenie wystąpili przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej z Podolan, Siołkowej, Stróży i Łapanowa oraz  ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzesku.
Czytaj całość…
 
ŁAPANÓW STOLICĄ MAŁOPOLSKICH PRZEŁAJÓW PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
07.05.2009.
   Rozgrywane nad  łapanowskim ,,Zalewem” Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe” miały nie tylko wyłonić najlepiej biegające zespoły szkół ale były także eliminacją do Finału Wojewódzkiego w SzBP. Bardzo dobre rezultaty osiągnęły sztafety łapanowskie: 2-gie miejsce zajęła sztafeta 9 x 800m dziewcząt ze Szkoły Podstawowej  , podobny rezultat osiągnęły starsze koleżanki z Publicznego  Gimnazjum w Łapanowie a drużyna chłopców z PG zwyciężyła zdecydowanie na dystansie 10 x 1000m.
Czytaj całość…
 
Wybory do Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
30.04.2009.
 Marszałek Województwa Małopolskiego ogłasza otwarcie procedury wyboru członków Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego II kadencji reprezentujących organizacje pozarządowe.
Czytaj całość…
 
Realizacja projektu systemowego przez GOPS w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
28.04.2009.
 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie  rozpoczął realizację  projektu pt. „ Czas na aktywność w gminie Łapanów ”.Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach   Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7. 1. 1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Realizacja projektu przypada na okres od 01 kwietnia 2009 do 31 grudnia 2009 roku.
Czytaj całość…
 
ZALEW - przed sezonem 2009 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.04.2009.
 Trwają przygotowania do sezonu letniego nad zalewem, ponieważ było bardzo zanieczyszczone glonami dno, wodę z zalewu upuszczono do wysokości kąpieliska, kąpielisko gruntownie wysprzątano. Pomocą służyła młodzież Zespołu Szkół w Łapanowie. Strażacy ze Zbydniowia spłukali schody i kąpielisko, pomocą służyli Prezes – Zbigniew Hejmo, Komendant – Kazimierz Stańdo i Ryszard Leśniak.
Czytaj całość…
 
Wójt z medalem od MON PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
23.04.2009.
 Wójt gminy Łapanów Jan Kulig został odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” przyznanym przez Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha. Uroczystość odznaczenia miała miejsce podczas obrad XXV Sesji Rady Gminy Łapanów.
Czytaj całość…
 
XXV Sesja Rady Gminy PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
23.04.2009.
 22 kwietnia odbyła się XXV Sesja Rady Gminy. Rozpoczęła się ona od przyjęcia sprawozdania z realizacji budżetu za 2008 r. oraz głosowania w sprawie udzielenia absolutorium dla wójta gminy Łapanów. Po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu, absolutorium zostało przyznane jednogłośnie.
Czytaj całość…
 
"Piknik integracyjny" z udziałem młodzieży z DK Tarnawa PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
22.04.2009.
   W dniu 18 kwietnia 2009r. Dom Kultury w Tarnawie na zaproszenie Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 5 w Krakowie im. Św. Stanisława 10 uczestniczył w „Pikniku integracyjnym” dla Dzieci Niepełnosprawnych. Uczestnikami pikniku była młodzież niepełnosprawna z krakowskich szkół specjalnych dla niesłyszących i uczniowie klas integracyjnych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz ze swoimi rodzinami.
Czytaj całość…
 
Eliminacje Powiatowe OTWP - sukces naszej reprezentantki!!! PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.04.2009.
 Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 17 kwietnia br.  w Starostwie Powiatowym w Bochni. W każdej z trzech kategorii wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie) uczestniczyli reprezentanci naszej gminy wyłonieni w eliminacjach gminnych. W eliminacjach powiatowych brali udział przedstawiciele z 8 gmin powiatu, łącznie 38 osób.
Czytaj całość…
 
Powiatowe biegi przełajowe i sztafetowe Łapanow zalew - wiosna 2009 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.04.2009.
 W poniedziałek  20 kwietnia 2009 r. nad zalewem w Łapanowie odbyły się powiatowe biegi przełajowe i sztafetowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Szkoły średnie rywalizowały w biegach indywidualnych.

Czytaj całość…
 
Poprawa bazy służby zdrowia na terenie Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
17.04.2009.
    Niewątpliwie na poprawę jakości usług zdrowotnych świadczonych na terenie naszej gminy wpłynie dobudowa nowych oraz przebudowa istniejących pomieszczeń dla potrzeb rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także Poradni Dziecka Zdrowego. Prace o łącznej wartości 495 tys. zł, zrealizowane zostały w 2008 roku  przy dotacji Urzędu Marszałkowskiego.
Czytaj całość…
 
Sprawozdanie z projektu PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
16.04.2009.

 Zapraszam do oglądnięcia prezentacji pt: "Człowiek aktywny nie jest agresywny"  zrealizowanej w Publicznym Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie. 

Prezentację najwygodniej zobaczyć przy użyciu przeglądarki internetowej Internet Explorer w wersji 6 lub wyższej.

Czytaj całość…
 
Wszystkiego najlepszego! PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
10.04.2009.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem   i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności   i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Wójt Gminy
Jan  Kulig
  oraz pracownicy Urzędu Gminy 
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3319 - 3339 z 3607
© 2017 Strona Gminy Łapanów