Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6202787 -gości od 2008r
Aktualności:
Remont dzwonnicy przy kościele w Łapanowie - zakończony PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
25.11.2008.

 

           

Prace konserwatorskie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

W roku bieżącym został zakończony całkowity remont dzwonnicy przy kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie. 

Czytaj całość…
 
Remont kościoła w Łapanowie - zakończony PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.11.2008.

          

Remont kościoła zrealizowano ze środków Ministra Kultury    i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Parafii. 

Dobiegły końca prace remontowe przeprowadzone z zewnątrz drewnianego kościoła pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Łapanowie.

Czytaj całość…
 
Wójt Gminy Łapanów ogłasza II nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.11.2008.
 1.    Położenie – Grabie
2.    Nr ew. 60/1 o powierzchni 1,74 ha ( zabudowana budynkiem mieszkalno – gospodarczym  )
3.    Stan prawny KW – 64398 ( bez obciążeń )
4.    Przeznaczenie w planie zagospodarowania – tereny rolne oraz częściowo mieszkalno – usługowe  
5.    Cena wywoławcza nieruchomości  - 200.047,00 zł
6.    Forma zbycia – nieograniczony przetarg ustny  

Czytaj całość…
 
Wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
20.11.2008.
 W dniu 20.11.08r. w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyło  się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego pt. „Pory roku - Jesień” Zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łapanowie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Łapanów .
Czytaj całość…
 
"Uroczysta Wieczornica z okazji Święta Niepodległości Polski" PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
18.11.2008.
   W dniu 11.11.08r w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczysta Wieczornica z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystej mszy za Polskę (Kościół Parafialny p/w Redemptor Hominis w Łapanowie) kolumna osób prowadzonych przez Parafialno- Gminną Orkiestrę Dętą z Sobolowa przemaszerowała na łapanowski Rynek w celu złożenia wiązanek z kwiatami pod pomnikiem upamiętniającym walki chłopskie.
Czytaj całość…
 
MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
14.11.2008.

 Projekt podjęty do realizacji w 2008r. jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.
Patronat honorowy nad projektem objęli; Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski, Biskup Wiktor Skworc – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Marek Nawara – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, Artur Dzigański – Małopolski Kurator Oświaty. Komitetowi Organizacyjnemu Przewodniczył Leszek Zegzda – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Czytaj całość…
 
Rejonowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w Wojniczu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.11.2008.
 W dniu 8 listopada 2008 r. na zaproszenie Powiatowego Zrzeszenia LZS w Tarnowie Gmina Łapanów wzięła udział w Rejonowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Zawody odbyły się na hali Gimnazjum w Wojniczu. W  turnieju startowały najlepsze drużyny z powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i gmina Łapanów.
Czytaj całość…
 
Dziesięć lat minęło jak jeden skecz PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.11.2008.
 W ubiegłą niedzielę 26 października w Domu Kultury w Łapanowie odbył się „Kabareton Jubileuszowy” z okazji dziesięciolecia reaktywacji kabaretu „Zez”. Specjalnie na tą okazję zostali zaproszeni wszyscy członkowie kabaretu, którzy na przestrzeni tych dziesięciu lat angażowali się w jego działalność i rozwój.
Czytaj całość…
 
60 lat Zespołu Szkół w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
04.11.2008.
 W sobotę 25 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla społeczności łapanowskiej, a w szczególności dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów, absolwentów i osób związanych z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. To właśnie w tym dniu wyznaczono obchody 60-lecia powstania placówki, która zapoczątkowała swoje istnienie 1 września 1948 r., a jej pierwszym dyrektorem był Jan Adamczyk.
Czytaj całość…
 
XX Sesja Rady Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
31.10.2008.
 27 października w Domu Kultury w Łapanowie odbyła się XX Sesja Rady Gminy Łapanów. W jej trackie podjęto uchwały w sprawach: zmian w budżecie gminy Łapanów na rok 2008, określenia stawek podatkowych od nieruchomości oraz zwolnień podatkowych na 2009r., ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportu na terenie gminy, zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, zatwierdzenia programu współpracy gminy Łapanów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego,
Czytaj całość…
 
Powiatowa sesja w Tarnawie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
31.10.2008.
 24 października w sali Domu Strażaka w Tarnawie odbyła się XXV Sesja Rady Powiatu Bocheńskiego. Była to sesja wyjazdowa organizowana systematycznie w różnych miejscowościach powiatu bocheńskiego. Tym razem radni na czele ze starostą bocheńskim Jackiem Pająkiem zawitali do Tarnawy w gminie Łapanów.
Czytaj całość…
 
Zakończona modernizacja Domu Kultury w Dąbrowicy - Chrostowej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
29.10.2008.

                   

"Zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

 Zakończyła się modernizacja Domu Kultury w Dąbrowicy- Chrostowej, zrealizowana dzięki dotacji Ministerstwa Kultury w kwocie 50 tys. złotych. Gmina Łapanów ponosi koszty w kwocie 10 204 zł. Modernizacja obejmowała odwodnienie ścian, docieplenie ścian, roboty remontowe wewnętrzne.

Czytaj całość…
 
Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
24.10.2008.
   Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych Krakowskie Błonia. 23 października 2008r  na Krakowskich Błoniach odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych.
W biegach uczestniczyła liczna reprezentacja powiatu bocheńskiego, w większości reprezentanci gminy Łapanów, zajmując pierwsze  miejsce w klasyfikacji generalnej powiatów. Reprezentanci powiatu zdobyli  8 medali.
Czytaj całość…
 
XIII Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe - Wolbórz 2008 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.10.2008.
 Tradycyjnie od 13 lat w Wolborzu (łódzkie) w pierwszym tygodniu października odbywają się Masowe Ogólnopolskie Biegi Przełajowe. W tym roku miały miejsce w dniu  4 października. Zgromadziły ponad 1000 zawodników ze ścisłą czołówką polską w biegach średnich. Sklasyfikowano na zawodach 54 kluby z całej Polski a startowało znacznie więcej.
Czytaj całość…
 
Wyróżnienie dla Gminy Łapanów w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2008 PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
20.10.2008.
  10 października w Szczawnicy zainaugurowano Małopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki połączone z uroczystą Galą Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2008.
Plebiscyt zorganizowany już po raz IX miał na celu wyłonienie i promowanie najciekawszych ofert turystycznych w kategoriach:
Czytaj całość…
 
Wykład w Gminnej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
17.10.2008.
   W dniu 16.10.2008 roku w Gminnej bibliotece Publicznej w Łapanowie odbył się w znakomitym wykonaniu pani mgr Zofii Rogowskiej byłej długoletniej dyrektorki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie wykład na temat twórczości naszego wybitnego poety Zbigniewa Herberta w  10 - rocznicę jego śmierci.
Temat wykładu brzmiał: "Doświadczanie świata na poetycki sposób Zbigniewa Herberta".
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast. » koniec »»

Pozycje :: 3319 - 3339 z 3526
© 2017 Strona Gminy Łapanów