Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

5877708 -gości od 2008r
Aktualności:
Zakończono odmulanie rowów przy drogach powiatowych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.10.2016.
 Na podstawie umowy pomiędzy Gminą Łapanów a Zarządem Powiatu Bocheńskiego oraz aneksu do tejże umowy zrealizowana została inwestycja polegająca na odmuleniu 15 km rowów przy drogach powiatowych na terenie Gminy Łapanów. Koszt zadania wyniósł 60 tys. zł – 50% tej kwoty pokryła gmina, 50% powiat.
Czytaj całość…
 
Gość specjalny w PSP Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.10.2016.
 17 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Łapanowie zagościła amerykańska atmosfera. Stało się to za sprawą Pani Barbary Thompson, która przybyła do szkoły, aby przeprowadzić nietypową lekcję języka angielskiego. Barbara poprowadziła zajęcia dla uczniów klas V i VI przybliżając im obraz życia ludzi w stanie Minnesota. Wizyta Native Speakera z USA była niezwykłym przeżyciem dla uczniów.
Czytaj całość…
 
Gaudium 2016 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.10.2016.
 29 września, jak co roku, uczestnicy łapanowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w konkursie scenicznym Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM. Na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpili ze spektaklem pt.: „Po drugiej stronie lustra” i po raz kolejny odnieśli ogromny sukces zdobywając nagrodę publiczności oraz III miejsce przyznane przez jury w składzie: Iwona Konieczkowska (aktorka), Paweł Moszumański (kompozytor) i Robert Wyród (aktor, pedagog).
Czytaj całość…
 
Jesienna Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.10.2016.
 8 października 2016 r. przedstawiciele łapanowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej po raz kolejny wzięli udział w Jesiennej Spartakiadzie w Stróżach, zorganizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Warsztat Terapii Zajęciowej w Stróżach.
Czytaj całość…
 
Medale łapanowskich karateków PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.10.2016.
 Przez dwa dni Kraków pełnił rolę stolicy karate – to tutaj w dniach 14-15 października 2016 r. rywalizowali karatecy z 5 kontynentów podczas zawodów w ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-do. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016, XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan, Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym pod jednym dachem – TAURON Areny Kraków zgromadziły ponad 2 tysiące zawodników z 38 państw.
Czytaj całość…
 
Nowe schody przy łapanowskiej świątyni PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.10.2016.
 Zakończone zostały prace związane z budową nowych schodów wejściowych do kościoła pw. Redemptor Hominis w Łapanowie. Przy okazji zostały wymienione kraty przed wszystkimi wejściami do kościoła, a także postument przy krzyżu misyjnym. Kosztorys przedwykonawczy, który przewidywał wymianę płyt granitowych na nowe mieścił się w kwocie 65 – 70 tys. zł.
Czytaj całość…
 
Zakończył się remont pobocza w Wieruszycach PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.10.2016.
 Dobiegły końca prace remontowe na podzamczu w Wieruszycach. Na mocy porozumienia Gminy Łapanów z Powiatem Bocheńskim zrealizowano zadanie pn. „Umocnienie rowu wraz z remontem pobocza na dł. 460 mb w ciągu drogi powiatowej nr 2083K Sobolów – Ubrzeż w m. Wieruszyce”. Remont kosztował 127 883,43 zł – 60% tej kwoty (76 730,06 zł) wyłożył Powiat Bocheński, 40% (51 153,37 zł) pochodziło z budżetu Gminy Łapanów.
Czytaj całość…
 
Ogłoszenie o konsultacji społecznych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
14.10.2016.
Wójt Gminy Łapanów informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych „Programu współpracy Gminy Łapanów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”. W konsultacji mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2016r. poz. 239 z późn. zm.)
Czytaj całość…
 
Szanowny Mieszkańcu Gminy Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
06.10.2016.
 
 Szanowny Mieszkańcu Gminy Łapanów. Masz oto najlepszą okazję, by powiedzieć nam, co Twoim zdaniem trzeba pilnie zrobić w Twojej miejscowości, by żyło się w niej lepiej i by znikały z niej miejsca szczególnie zaniedbane. Nasza Gmina sporządza program rewitalizacji. Pieniądze na jego realizację będzie starała się pozyskać z programów unijnych. To wyjątkowa okazja i nie wolno jej zmarnować. Program powstaje w oparciu o uwagi i propozycje Mieszkańców, organizacji, samorządu i specjalistów. Zależy nam, by wypowiedziało się jak najwięcej osób. Dlatego prosimy o pobranie i wypełnienie załączonej ankiety.
Czytaj całość…
 
Sukces zaczyna się od stypendium PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
14.10.2016.
 Jesteś byłym lub byłeś obecnym stypendystą? Weź udział w konkursie „Sukces zaczyna się od stypendium” i zdobądź czytnik e-booków! Stypendia mogą pomóc w rozwoju,  w podjęciu ważnych decyzji edukacyjnych, w spełnianiu marzeń. Pozwalają też poznać ciekawych ludzi i realizować wymarzone projekty. Pokaż, co Tobie dało uzyskanie stypendium, tworząc krótki film lub fotokast, inspirujący innych.
 
Czytaj całość…
 
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
14.10.2016.
 W dniu 30 września po raz pierwszy Publiczna Szkoła Podstawowa w Łapanowie wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem ,, Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie niezbędnej w życiu codziennym tabliczki mnożenia.
Czytaj całość…
 
List Wójta Gminy z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.10.2016.

 
 
Jubileusze Małżeńskie 2016 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.10.2016.
 Dnia 07 października 2016 r. w Centrum Kultury Gminy Łapanów, odbyła się uroczystość Jubileuszy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego. Jubileusz „Diamentowych  Godów” – 60 lat małżeństwa świętowali: Państwo Józefa i Stanisław Krzysztofiak. Jubileusz „Złotych Godów” - 50 lat małżeństwa świętowali :
Czytaj całość…
 
"Dobry Czas na Biznes" - Krakowski Obszar Metropolitalny PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
07.10.2016.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału w projekcie "Dobry Czas na Biznes" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 8.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji: kliknij


 
Przygarnij psa! PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
19.09.2016.
 Urząd Gminy Łapanów poszukuje osób mogących przygarnąć suczkę rasy mieszaniec. Ma ona ok. 3-4 lat, umaszczenie czarno-białe, średni włos. Obecnie wychowuje piękne trzy młode pieski, czarne, które też są przeznaczone do adopcji. Suczka jest przyjazna. Psy zostaną zaszczepione przeciwko wściekliźnie i odrobaczone. Na życzenie zostaną także wysterylizowane.
Czytaj całość…
 
Koszulki dla szkół PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
06.10.2016.

 W ubiegłym tygodniu odbyła się narada z dyrektorami szkół. Na początku spotkania Wójt wręczył dyrektorom zakupione za kwotę 7 tys. zł, koszulki i spodenki sportowe. W dalszej części spotkania rozmawiano na tematy:
- Rok szkolny 2016/2017 ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej – Rokiem Wolontariatu – podjąć działania szkół  oraz skorzystać z proponowanych projektów i programów.
- Pan Wójt dokonał objazdu i sprawdzenia funkcjonowania placów zabaw dla dzieci – zwrócił uwagę, że place winny być otwarte i ogólnodostępne dla dzieci i rodziców.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 3342
© 2017 Strona Gminy Łapanów