Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

5996488 -gości od 2008r
Aktualności:
Ostatnie pożegnanie Mariana Sutora PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
23.01.2017.
 Społeczność gminy w sobotę pożegnała Mariana Sutora, wieloletniego prezesa OSP Łapanów, który blisko 70 lat był członkiem łapanowskiej jednostki. Pełnił ponadto funkcję kierowcy-konserwatora samochodu pożarniczego Star 266.
Czytaj całość…
 
Jeżdżę z głową 2017 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
23.01.2017.
 Gmina Łapanów po raz kolejny bierze udział w małopolskim projekcie „Jeżdżę z głową”. Programem objętych jest 36 dzieci z trzecich klas szkół podstawowych z terenu gminy. Organizowane są wyjazdy na stok narciarski w Laskowej /Stacja Narciarska „LASKOWA”/. Wyjazdy odbywać się będą zgodnie z ustalonym harmonogramem od 19 stycznia do 1 lutego 2017 roku.
Czytaj całość…
 
Kolędowanie w Wolicy PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.01.2017.
 Tradycji stało się zadość! W świetlicy wiejskiej w Wolicy 14 stycznia 2017 r. odbyła się VII edycja śpiewania kolęd. Wzięli w niej udział wójt Robert Roj oraz przewodnicząca Rady Celina Jacewicz. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, a Marta Bułat i Roman Tabak zajęli się oprawą muzyczną.
Czytaj całość…
 
Czadowe szkolenie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.01.2017.
 13 stycznia 2017 r. w sali narad Urzędu Gminy Łapanów w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność” odbyło się szkolenie dla przedstawicieli OSP, dyrektorów szkół oraz kierowników jednostek organizacyjnych dotyczące zagrożeń związanych z występowaniem w przyrodzie tlenku węgla, zwanego potocznie czadem.
Czytaj całość…
 
Zwycięstwo oldbojów Piasta Łapanów na turnieju w Gdowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.01.2017.
 W sobotę 14.01.2017 r. w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbył się turniej piłki nożnej oldbojów. W turnieju udział wzięło sześć drużyn. Mecze rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była  bardzo wyrównana . Bardzo dobrze w całym turnieju  zaprezentowali się oldboje Piasta Łapanów, mimo tego że  turniej rozpoczęli od porażki 1 : 0  z Trzcianą a w drugim meczu ze Skalnikiem przegrywali już  3 : 0 ostatecznie remisując  3 : 3 , to kolejne  mecze PIAST już wygrywał i został zwycięzcą całego turnieju.
Czytaj całość…
 
Sobolino PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
17.01.2017.
 Sobolino to tytuł pracy plastycznej wykonanej przez nasze przedszkolaki i zakwalifikowanej do konkursu: Przedszkolaki Bezpieczne Dzieciaki - kolej na pociąg. W dniu 13 stycznia 2017 roku, w Przedszkolu Integracyjnym w Sobolowie miała miejsce niezwykła prelekcja: ABC Kolejowe związana z rozstrzygnięciem ww. konkursu.
Czytaj całość…
 
Praca dla Młodych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
16.01.2017.
 Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Więcej informacji: kliknij
 
Jasełka w Chrostowej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.01.2017.
 Stowarzyszenie RAZEM Łatwiej przygotowało piękne jasełka, w których nie zabrakło ani pełnych zadumy treści, ani humoru. Spektakl nosił tytuł „Narodzenie”, w jego przygotowanie zaangażowali się niemal wszyscy członkowie stowarzyszenia, a także dzieci i młodzież, głównie ze wsi Chrostowa.  Licznie zgromadzona publiczność miała okazję nie tylko posłuchać pięknych aranżacji kolęd, ale również włączyć się w śpiewanie.
Czytaj całość…
 
Jasełka i kolędowanie w DK Sobolów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.01.2017.
 Dom Kultury w Sobolowie jak co roku przygotował piękne jasełka i kolędowanie – były anioły, górale i góralki, nie zabrakło przyśpiewek na ludową nutę. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy działające na co dzień przy DK – od najmłodszych, poprzez młodzież, aż po seniorów. Program przygotowały Jadwiga Musiał oraz Angelika Kożuch.
Czytaj całość…
 
Spektakl o ks. Ziółkowskim PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.01.2017.
 Ks. Jan Leon Ziółkowski – kapelan Kozielska, urodził się i znaczną część życia spędził w Woli Wieruszyckiej. Mieszkańcy, mając przekonanie o jego świętości, z wielkim zaangażowaniem kultywują pamięć o swoim wielkim rodaku. Z inicjatywy sołtysa wsi Jerzego Dudka oraz jego małżonki Bogusławy, odbył się spektakl poświęcony ks. Janowi połączony z kolędowaniem.
Czytaj całość…
 
Koncert kolęd w DK Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.01.2017.
 W dniu 6 stycznia 2017 r., w Uroczystość Trzech Króli, w Domu Kultury w Łapanowie odbyło się doroczne kolędowanie pt. „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi Dziś”.
Czytaj całość…
 
Zaśpiewali w Pcimiu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.01.2017.
 8 stycznia br. Chór Parafialny “Gaudium” z Łapanowa zaśpiewał gościnnie w parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Pcimiu. Chórzyści, pod przewodnictwem organisty p. Jana Śliwy, uświetnili swym śpiewem mszę świętą o godz. 11:30. Serdeczne podziękowania składamy na ręce ks. Grzegorza Zastawnego, byłego wikariusza parafii Łapanów, za zaproszenie i gościnę.
Czytaj całość…
 
Wykaz dróg zimowego utrzymania PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.01.2017.

Poniżej zamieszczamy wykaz dróg zleconych przez Urząd Gminy w Łapanowie do zimowego utrzymania:

Kliknij


 
Gmina wyremontowała kotłownię w Ośrodku Zdrowia PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.01.2017.
 Za kwotę 128 900,00 zł gmina zrealizowała zadanie pn. „Remont podpiwniczenia i kotłowni gazowej w budynku Ośrodka Zdrowia w m. Łapanów”. Dotacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznana z rezerwy celowej budżetu państwa na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych wyniosła 96 677,00 zł.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na przedstawienie o ks. Ziółkowskim PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.01.2017.
 W najbliższą niedzielę, tj. 8 stycznia 2017 r. o godz. 14:00 w Domu Kultury w Łapanowie dzieci i młodzież z Woli Wieruszyckiej pokażą przedstawienie poświęcone ks. Janowi Leonowi Ziółkowskiemu. Będzie też wspólne śpiewanie kolęd. Serdecznie zapraszamy.
 
Zaproszenie na spektakl o Bożym Narodzeniu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
04.01.2017.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 169 - 189 z 3422
© 2017 Strona Gminy Łapanów