Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6202721 -gości od 2008r
Aktualności:
Zostań Superortografem Powiatu! PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.04.2017.
 Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza, w ramach obchodów Dnia Flagi RP, do wzięcia udziału w sprawdzianie umiejętności poprawnego pisania w języku ojczystym. Nasza zabawa, nazwana konkursem o tytuł Superortografa Powiatu Bocheńskiego, odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 9.00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.
Czytaj całość…
 
W niedzielę spektakl o ks. Ziółkowskim PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.04.2017.
 Mieszkańcy Woli Wieruszyckiej serdecznie zapraszają na przedstawienie pt. „Zdarzyło się wiosną” poświęcone postaci ks. Jana Leona Ziółkowskiego. Spektakl odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 23.04.2017 r., o godz.16.00 w Domu Kultury Łapanowie.
 
W niedzielę powtórka spektaklu o s. Wandzie Boniszewskiej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.04.2017.
 W Niedzielę Palmową łapanowskie Grupy Apostolskie zaprezentowały spektakl Wielkopostny pt. „Siostra Wanda. Leśna Konwalia”. Licznie zgromadzona publiczność dzięki doskonałej grze aktorskiej i oryginalnemu scenariuszowi mogła bliżej poznać sylwetkę polskiej stygmatyczki s. Wandy Boniszewskiej – zakonnicy bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.  
Czytaj całość…
 
Uwaga - szczepienie lisów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
20.04.2017.
 Małopolski Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny informuje, iż w dniach od 22 kwietnia do 30 kwietnia 2017 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
Czytaj całość…
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.

 
Ogłoszenie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.04.2017.

Wójt Gminy Łapanów informuje, że w dniu 14 kwietnia 2017 r. (tj. piątek), Urząd Gminy Łapanów będzie czynny w godz. od 7.30 do 12.00.

Pełna treść ogłoszenia


 
Oddali hołd żołnierzom z oddziału "Żandarmeria" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 W dniu 9 kwietnia 2017 r. w kościele pw. Redemptor Hominis w Łapanowie odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego, walczących w oddziale „Żandarmeria” dowodzonym przez kpt. Jana Dubaniowskiego ps. „Salwa”. Po Mszy św. poczty sztandarowe, delegacje oraz zaproszeni goście przeszli pod Grabowiec.
Czytaj całość…
 
Konkurs palm w Cichawce PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 Jak co roku w Niedzielę Palmową w parafii Cichawka po uroczystej Mszy św. odbył się konkurs palm. Komisja w składzie: ks. Przemysław, sołtys wsi Cichawka - Lucyna Kluba-Przystał, Wice Przewodniczący Rady Gminy Łapanów Ryszard Kaczmarczyk wybrali najwyższe i najpiękniejsze palmy. Pierwsze miejsce w kategorii "najwyższa" zajęli bracia Rafał i Krzysztof Bujak. Palma przez nich wykonana miała 5 metrów długości. Drugie miejsce zajęła palma wykonana przez braci Szymona i Pawła Statek - ich palma była o 20 cm niższa.
Czytaj całość…
 
Konkurs palm w Tarnawie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 Podczas odbywającego się w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. „Konkursu na najwyższą i najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” w parafii Tarnawa, komisja konkursowa w składzie przewodnicząca Wioletta Nowojowska – Kierownik DK Tarnawa, członkowie Dorota Mroczek i Włodzimiera Kobyłko – przedstawiciele miejscowości Zbydniów oraz Anna Mazur i Józef Stalmach – przedstawiciele miejscowości Tarnawa, postanowiła przyznać następujące nagrody:
Czytaj całość…
 
Konkurs palm w Sobolowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 Niedziela Palmowa zajmuje w naszej tradycji szczególne miejsce, wiążą się z nią różne zwyczaje i obrzędy. Jednym z nich jest „Konkurs Palm”, który ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do kultywowania tej pięknej, polskiej tradycji. W parafii Sobolów szanowne jury w składzie: Radny Gminy Łapanów - Andrzej Śliwa i zarazem przewodniczący komisji, ks. Stanisław Jachym, Józef Mazankiewicz, sołtys wsi Sobolów - Stanisław Kufta oraz sołtysi poszczególnych wiosek przyznali nagrody od 1-10 miejsca oraz 17 wyróżnień.
Czytaj całość…
 
Konkurs palm w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 Po zakończeniu uroczystej Mszy św., podczas której poświęcone zostały palmy oraz odczytano Mękę Pańską, przy łapanowskim kościele pw. Redemptor Hominis odbył się doroczny konkurs palm. Jury w składzie: ks. Robert Anusiewicz, Wójt Gminy Łapanów Robert Roj, Przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz, kierownik Domu Kultury w Łapanowie Piotr Musiał oraz instruktor DK Elżbieta Kukla oceniało palmy w dwóch kategoriach: „najwyższa” i „najpiękniejsza”.
Czytaj całość…
 
Egzamin na białe pasy PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 7 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie odbyły sie egzaminy na białe pasy. Egzaminatorem był Paweł Janusz, prezes Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. Wszyscy podopieczni łapanowskiego karateki Konrada Irzyka ukończyli egzamin pozytywnie.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na Gminne Obchody Katyńskie PDF Drukuj
Wpisał: Mirosław Drożdż   
12.04.2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Planowane wyłączenia prądu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
11.04.2017.

TAURON SA informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:

Zbydniów - przysiółek Mostki, Zadołki
Rozpoczęcie: 12/04/2017 08:00:00  
Zakończenie: 12/04/2017 12:00:00
 
Rywalizowali w konkursie BRD PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.04.2017.
 Młodzi miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 7 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu. Rozpoczęła je dyrektor Teresa Leśniak. Przedstawiła ideę turnieju, powitała wszystkich uczestników, tj. zawodników, opiekunów oraz sędziów, wreszcie życzyła pięknej rywalizacji w duchu fair play.
Czytaj całość…
 
Konkurs na najsmaczniejszą babkę wielkanocną PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.04.2017.
 W przededniu Wielkiego Tygodnia koła gospodyń wiejskich z Gminy Łapanów spotkały się w Centrum Kultury na dorocznym konkursie na najlepszą babkę wielkanocną. Jury w składzie: Jan Śliwa – przewodniczący oraz Janina Pławecka, ks. Robert Anusiewicz, Michał Paszkot i Mirosław Drożdż – członkowie, poza smakiem babek oceniało także ich wygląd oraz estetykę stoisk.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 148 - 168 z 3526
© 2017 Strona Gminy Łapanów