Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

5935533 -gości od 2008r
Aktualności:
Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
06.02.2017.
 Gmina Łapanów otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację zadania    w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem  pływać”. W projekcie weźmie udział 284  uczniów ze wszystkich szkół  podstawowych  gminy Łapanów. Zakres zadania obejmuje: Organizację nauki  pływania  dla dzieci z klas I – III. Okres realizacji zadania: od 19 czerwca do 2 września 2017 roku.
Czytaj całość…
 
"Dobry Czas na Biznes" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
06.02.2017.
 Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje, iż od 06.02.2017 r. do 28.02.2017 r. potrwa III nabór do projektu „Dobry Czas na Biznes - Krakowski Obszar Metropolitalny”. W ramach projektu bezrobotny powyżej 30 roku życia może otrzymać szkolenia, doradztwo i bezzwrotną dotację do 24 500 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Więcej informacji: kliknij
 
Decyzja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bochni PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
03.02.2017.

Decyzja nr 22/17 Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bochni z dnia 3 lutego 2017 roku.


 
Zakończył się projekt nauki jazdy na nartach "Jeżdżę z głową" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
02.02.2017.
 Tegoroczna edycja projektu „Jeżdżę z głową” już za nami. Każdy z młodych adeptów narciarstwa spędził na stoku w Laskowej po 18 godzin, nie tylko ucząc się techniki jazdy na nartach, ale także poznając zasady bezpieczeństwa na stoku. Zajęcia skierowane były do uczniów klas III szkół podstawowych z miejscowości: Cichawka, Grabie, Łapanów, Sobolów, Tarnawa i Zbydniów, zaczynających swoją przygodę z narciarstwem.
Czytaj całość…
 
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.02.2017.
Informujemy, iż Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga w Bochni" w dalszym ciągu prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w ramach zadania publicznego pn. "Prowadzenie w roku 2017 na terenie powiatu bocheńskiego dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana".
 
Więcej informacji:  kliknij
 
Noworoczny koncert w Sobolowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.02.2017.
 Tradycją już stał się noworoczny koncert Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Sobolowa. W niedzielę 29 stycznia w kościele pw. Wszystkich Świętych młodzi muzycy pod batutą Justyny Chmielek-Korbut zaprezentowali nie tylko najpiękniejsze polskie kolędy, ale także utwory znane ze światowych list przebojów. Partie solowe zaśpiewali: Sylwia Klejdysz, Marcin Korbut, Kamil Serafin, Julita Korba i Katarzyna Kuchnik.
Czytaj całość…
 
Spektakl jasełkowy w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.02.2017.
 Grupa Apostolska św. Marii Goretti działająca przy parafii pw. św. Bartłomieja w Łapanowie zaprezentowała niezwykle przejmujący spektakl jasełkowy pt. „Czekając na…” według scenariusza Marcina Kobierskiego. Zebrani na widowni zostali przez młodych aktorów niejako „zmuszeni” do odpowiedzenia sobie na pytanie w jaki sposób przygotowują się na narodzenie Zbawiciela i co dla każdego z nich jest najważniejsze w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia. I czy są gotowi przyjąć Jezusa przychodzącego w postaci żebraka...
Czytaj całość…
 
Statystyczne Badania Ankietowe w 2017 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
25.01.2017.
Główny Urząd Statystyczny, zgodnie z programem badań statystycznych statystyki publicznej przeprowadza na terenie całego kraju statystyczne badania ankietowe. Badania realizowane są przy pomocy ankieterów i teleankieterów statystycznych. Za ich organizacje i realizacje na terenie województwa małopolskiego odpowiedzialny jest Urząd Statystyczny w Krakowie.
 
Więcej informacji:
 
Komunikat w sprawie cysterny w Tarnawie PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.01.2017.
 Urząd Gminy w Łapanowie informuje, że począwszy od dnia dzisiejszego w remizie OSP Tarnawa jest dostępna woda pitna z cysterny. Prosi się mieszkańców o zgłaszanie z pojemnikami. Pozostała dystrybucja wody pozostaje jak dotychczas.
Aż do odwołania pełniony jest dyżur w Urzędzie Gminy Łapanów (codziennie do godz. 19:00, również przez weekend). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 14 684 85 12.
 
Harmonogram czasowego wyłączenia wody w wodociągu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
25.01.2017.

Urząd Gminy w Łapanowie informuje, że w związku z płukaniem sieci wodociągowej i zbiorników zasilanych z ujęcia wody Chrostowa, nastąpią czasowe wyłączenia dopływu wody. Prosi się mieszkańców o nagromadzenie większej ilości wody przewidzianej do celów sanitarnych (toalety).  
W załączeniu pełny tekst komunikatu wraz z harmonogramem wyłączeń:
Harmonogram


 
XXII Sesja Rady Gminy PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.01.2017.
 W dniu 26 stycznia 2017 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Łapanów odbyła się XXII Sesja Rady Gminy. Po przyjęciu wniosków do porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji, przewodnicząca Komisji Budżetu, Finansów, Rolnictwa i Spraw Socjalnych Elżbieta Żak poinformowała o działalności międzysesyjnej komisji.
Czytaj całość…
 
Oferta na ferie zimowe 2017 PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
27.01.2017.
 
INFORMACJA dot. skażenia wody na Ujęciu Wody w miejscowości Chrostowa, Gmina Łapanów PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
25.01.2017.
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cichawka „Realiści” zleciła badanie wody z budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Cichawce nieposiadającemu akredytacji laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni. MPWiK pobrał wodę w dniu 10.01.2017 r. Badania wyszły negatywnie. O tym fakcie MPWiK Bochnia powiadomiło SANEPID Bochnia, który nie wydając żadnej wiążącej decyzji przekazał telefonicznie informację Gminnemu Zakładowi Komunalnemu.
Czytaj całość…
 
Komunikat w sprawie dodatkowej cysterny PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.01.2017.
Urząd Gminy w Łapanowie informuje, że począwszy od dnia dzisiejszego jest dostępna woda pitna z cysterny w remizie OSP Sobolów. Prosi się o zgłaszanie z pojemnikami. Pozostała dystrybucja wody pozostaje jak dotychczasowo. Nadal pełniony jest dyżur w Urzędzie Gminy do godz. 19.00 (codziennie, aż do odwołania). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 14 684 85 12 (Urząd Gminy  Łapanów).
 
Akceptacja działań naprawczych przez Sanepid PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.01.2017.

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni w odpowiedzi na pismo Wójta Gminy Łapanów, dotyczące podejmowanych działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody z ujęcia Chrostowa do odpowiednich norm – dokonał akceptacji prowadzonych działań naprawczych oraz wyraził zgodę na czasowe zastosowanie w/w urządzeń.

Wniosek
Pismo


 
GZK prowadzi intensywne działania naprawcze PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
23.01.2017.
 Przez cały weekend oraz w dniu dzisiejszym trwał montaż urządzeń służących przywróceniu na terenie Gminy Łapanów zdatności wody do spożycia. Dotychczas zamontowano:
•    kompletny system ozonujący – w celu dezynfekcji sieci wodociągowej, zbiorników wody pitnej oraz filtrów pospiesznych na stacji uzdatniania w miejscowości Chrostowa,
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 3383
© 2017 Strona Gminy Łapanów