Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6402160 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Wojewódzkie posumowanie STMiG 2017 PDF Drukuj
Oceny: / 5
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
30.10.2017.
 W piątek 27 października w sali Domu Kultury w Mucharzu, odbyło się wojewódzkie podsumowanie „XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017'. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyły 33 miasta i gminy z Małopolski.
Zwycięzcom puchary i nagrody wręczali, Witold Kochan Dyrektor Kancelarii Zarządu, Tomasz Urynowicz Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Zofia Czupryna – Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Turnieju, Leszek Tytko – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF, Karol Oleksy – Wiceprezes Małopolskiego TKKF oraz Wacław Wądolny – Wójt Gminy Mucharz.
Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie i wójtowie gmin uczestniczących w turnieju.
Z powodu innych obowiązków na uroczystości nie było Roberta Roja – Wójta Gminy Łapanów.
W imieniu Wójta nagrody /puchar za zajęcie I miejsca w kraju, puchar za zajęcia I miejsca w województwie oraz dyplomy za pierwsze miejsca oraz za wybitny wkład w realizację turnieju/ odebrał Wojciech Sotoła – Kierownik Referatu UG.
Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy Gminy Łapanów.
Przypomnijmy ideą Sportowego Turnieju Miast i Gmin było zorganizowanie w dniach 26 maja – 1 czerwca jak najwięcej imprez sportowych, w których uczestniczyć będzie jak największa liczba uczestników. Ważnym elementem w punktacji gmin było też przeprowadzenie testu Coopera u jak największej liczby startujących.
W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 roku w Gminie Łapanów zorganizowano 105 imprez sportowo-rekreacyjnych, gier, zabaw i wycieczek - w których uczestniczyło 5981 osób.
Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera, w którym uczestniczyło 436 osób. W ostatecznej klasyfikacji Gmina Łapanów zajęła pierwsze miejsce w kraju i województwie – 167 pkt.
Wójt Gminy Mucharz bardzo gościnnie przyjął laureatów, organizatorów i gości wojewódzkiego posumowania STMiG.
Zorganizowano zwiedzanie Zbiornika Wodnego Świnna Poręba – Jeziora Mucharskiego, przygotowano występy zespołów artystycznych a Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Mucharz przygotowały smaczny posiłek.
 
 
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów