Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6402209 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
"Odblaskowa Szkoła" w Grabiu PDF Drukuj
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
27.10.2017.
 Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Grabiu w trosce o edukację i bezpieczeństwo swoich uczniów przystąpiła do VIII edycji konkursu ,,Odblaskowa Szkoła”. Udział naszej szkoły w powyższej akcji ma na celu popularyzowanie wśród dzieci znajomości przepisów o ruchu drogowym, konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowania nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Podjęto  szereg działań związanych z bezpieczeństwem naszych podopiecznych. Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z policjantem sierż. Antonim Nowakiem, które odbyło się 25 października 2017 r.
w sali gimnastycznej. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat zasad poruszania się po drodze publicznej. Policjant uświadamiał uczniom konieczność noszenia  po zmroku elementów odblaskowych i kamizelek. Przypominał o przykrych konsekwencjach  naruszania zasad bezpieczeństwa.
    Policjant poruszył również sprawę właściwego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia, cyberprzemocy  i agresji wśród rówieśników i dorosłych. 
    Troska o bezpieczeństwo osobiste każdego ucznia w szkole oraz w drodze do niej, to zadanie priorytetowe szkoły.


Informacja: SP Grabie
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów