Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6450256 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Schwalbe 2017 PDF Drukuj
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.08.2017.
 Projekt sportowo-teatralny zorganizowany przez: Stowarzyszenie Teatralno-Lingwistyczne Kraków, Ludowy Klub Sportowy „Piast” Łapanów, Jugendkulturarbeit e.V., Oldenburg, Молодь Ювілейного, Ювілейна przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz programu Erasmus.
W Niemczech byliśmy w dniach 14-21 lipca. Przebywaliśmy w mieście Oldenburg, położonym w północno-zachodnich Niemczech. Koordynatorem całego projektu był Wiesław Danielec, grupę z „Piasta” zorganizował Paweł Stokłosa. Poza naszą ekipą udział wzięły jeszcze grupy ukraińska, grecka i niemiecka.
Projekt miał charakter teatralno-sportowy. Zajęcia teatralne prowadziły osoby zajmujące się ośrodkiem w którym mieszkaliśmy. Zajęcia piłkarskie prowadził trener grupy greckiej. Uczestnicy projektu zostali podzieleni na 4 zespoły. Grupy miały charakter mieszany, co miało na celu ułatwienie nawiązania relacji, współpracę oraz doskonalenie języka angielskiego. Poza zajęciami odbyliśmy również wycieczkę do Holandii do miasta Groningen, gdzie udaliśmy się do muzeum oraz zwiedzaliśmy samo miasto. Każda z narodowości miała także przygotować swój wieczór. Podczas polskiego wieczoru postanowiliśmy pokazać filmy o klubie, kilka zdjęć samego Łapanowa. Nasza grupa zatańczyła również Poloneza. Na koniec Iga Muśko, na co dzień występująca w Zespole Pieśni i Tańca „Łapanowianie”, pokazała podstawowe kroki kilku tańców narodowych.
Nasza grupa rozegrała również dwa mecze z grupą ukraińską. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 dla grupy ukraińskiej, natomiast w rewanżu zwyciężyliśmy po rzutach karnych, w meczu był remis 5:5.


Tekst: Maciej Kasprzyk
Zdjęcia: Paweł Stokłosa
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów