Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6450265 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Szkolenie adeptów ratownictwa wodnego nad zalewem w Łapanowie PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Mirosław Drożdż   
18.07.2017.
 W dniu 14 lipca 2017 r. nad zalewem w Łapanowie gościliśmy adeptów ratownictwa wodnego, tj. przyszłych ratowników wodnych. Kurs organizowany przez Tarnowskie WOPR prowadzi instruktor Mirosław Rydz. Przyszli ratownicy na zalewie trenowali penetrację dna kąpieliska, skoki do wody z łodzi w ruchu, wyciąganie osób z wody na łódź, płynięcie łodzią pod prąd (fale robione były motorówką).

A zaczęło się wszystko od przygotowania sprzętu, wylania wody z łodzi, ich wymycia oraz rozgrzewki. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy Tarnowskiego WOPR z Drużyną WOPR działającą nad zalewem w Łapanowie. Mamy nadzieję, że ta współpraca dalej będzie przynosić korzyści dla obu stron, a przynajmniej nigdy nie zabraknie ratowników na kąpielisku w Łapanowie. O Drużynie WOPR działającej nad zalewem napiszemy w kolejnym artykule.


Tekst i zdjęcia: Tadeusz Mazur

 
© 2017 Strona Gminy Łapanów