Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6453464 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Konkurs palm w Sobolowie PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
13.04.2017.
 Niedziela Palmowa zajmuje w naszej tradycji szczególne miejsce, wiążą się z nią różne zwyczaje i obrzędy. Jednym z nich jest „Konkurs Palm”, który ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do kultywowania tej pięknej, polskiej tradycji. W parafii Sobolów szanowne jury w składzie: Radny Gminy Łapanów - Andrzej Śliwa i zarazem przewodniczący komisji, ks. Stanisław Jachym, Józef Mazankiewicz, sołtys wsi Sobolów - Stanisław Kufta oraz sołtysi poszczególnych wiosek przyznali nagrody od 1-10 miejsca oraz 17 wyróżnień.
Bezprecedensowo wygrała palma mierząca 8,5 metra wysokości, wykonana przez Stowarzyszenie „Nasz Kamyk”. Drugie miejsce zajęła palma Damiana Judki z Kamyka, z kolei trzecie miejsce palma Dawida Pilcha z Buczyny. Nagrody ufundował Urząd Gminy w Łapanowie, a także sponsorzy, których sercom bliska jest idea podtrzymywania tradycji ludowych naszego dziedzictwa religijnego i regionalnego: Ewa i Krzysztof Trzósło, Anna Bukowska-Bogacz, Ryszard Drożdżak, Andrzej Jeziorek, Maria Gajewska, Stanisław Rozum, Józef Mazankiewicz, Adam Solecki, Krzysztof Kluba, Rada Sołecka z Kamyka, Rada Sołecka z Chrostowej oraz Rada Sołecka z Sobolowa.


Tekst i zdjęcia: Jadwiga Musiał
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów