Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6453466 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Rywalizowali w konkursie BRD PDF Drukuj
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.04.2017.
 Młodzi miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 7 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu. Rozpoczęła je dyrektor Teresa Leśniak. Przedstawiła ideę turnieju, powitała wszystkich uczestników, tj. zawodników, opiekunów oraz sędziów, wreszcie życzyła pięknej rywalizacji w duchu fair play.
Sędziami zawodów byli: Zbigniew Kogut – koordynator ogólnopolski turniejów BRD oraz asp. sztab. Grzegorz Strach - przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja. W przypadku szkół podstawowych drużyny składały się z 4 osób – według regulaminu musiały to być 2 dziewczynki i 2 chłopców, w szkołach gimnazjalnych drużyny liczyły 3 osoby, przy czym regulamin nie narzucał podziału ze względu na płeć. Uczniowie w części praktycznej mieli do pokonania tor składający się z 6 przeszkód, w części teoretycznej musieli rozwiązać dwa testy – jeden sprawdzający ogólną wiedzę z przepisów w ruchu drogowym, drugi poświęcony zasadzie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna PSP Grabie, II miejsce zajęła PSP Sobolów, na III pozycji uplasowała się PSP Cichawka. Indywidualnie najlepszy okazał się Bartłomiej Chwajoł z PSP Grabie. W kategorii gimnazjów wygrała ekipa z Sobolowa, za nią uplasował się Łapanów, III miejsce zajęła Tarnawa. Indywidualnie zwyciężył Dominik Kucharczyk  PG Łapanów. Nagrody oraz dyplomy wręczała dyrektor PSP Grabie Teresa Leśniak wraz z zespołem sędziowskim.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować Gminę Łapanów podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r. w Mikluszowicach.


Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów