Strona gminy Łapanów

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6453476 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Konkurs na najsmaczniejszą babkę wielkanocną PDF Drukuj
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
10.04.2017.
 W przededniu Wielkiego Tygodnia koła gospodyń wiejskich z Gminy Łapanów spotkały się w Centrum Kultury na dorocznym konkursie na najlepszą babkę wielkanocną. Jury w składzie: Jan Śliwa – przewodniczący oraz Janina Pławecka, ks. Robert Anusiewicz, Michał Paszkot i Mirosław Drożdż – członkowie, poza smakiem babek oceniało także ich wygląd oraz estetykę stoisk.
Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się wypiek przygotowany przez KGW Sobolów, pozostałe koła biorące udział w konkursie zajęły równorzędne drugie miejsce. Były to: KGW Chrostowa, KGW Grabie, KGW Tarnawa i KGW Wolica. Wszystkie koła otrzymały bony pieniężne ufundowane przez CKGŁ do wykorzystania na artykuły gospodarstwa domowego niezbędne w dalszej działalności społecznej.
Program artystyczny przygotował łapanowski Dom Kultury wspólnie z Publicznym Przedszkolem. Zebrani mogli zobaczyć na scenie najmłodszy zespół pieśni i tańca działający na terenie naszej gminy – „Pawie Piórko”. Przedszkolaki swoim pięknym występem zachwyciły nie tylko obecnych na sali rodziców, ale także członków jury i panie z KGW.
Na zakończenie dyrektor Centrum Kultury Michał Paszkot podziękował paniom za udział w konkursie oraz życzył wszystkim obecnym zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych, a także dalszego zapału do pracy społecznej.


Tekst: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Mirosław Drożdż, Marek Sobczyk
 
© 2017 Strona Gminy Łapanów