Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców PDF Drukuj
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry
Wpisał: Grzegorz Statek
10.04.2017.
 W czwartek 6 kwietnia 2017 roku nad zalewem w Łapanowie odbyły się powiatowe drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich w ramach igrzysk młodzieży szkolnej, gimnazjady i licealiady.
Szkoły Podstawowe

Uczestnicy podzieleni na kategorię dziewcząt i chłopców (oddzielnie biegły klasy III – IV i V – VI),  do klasyfikacji generalnej sumowane były wyniki tych dwóch grup.  Uczniowie mieli do pokonania dystans: dziewczęta 800m, chłopcy 1200m. Walka toczyła  się o awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się już 26 kwietnia na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu. Do kolejnego etapu rozgrywek mogły zakwalifikować tylko drużyny które zajęły pierwsze miejsca w dzisiejszych zawodach.

Gimnazja

Dziewczęta miały do pokonania dystans 1200m a chłopcy 1600m. W tej konkurencji na awans również mogły liczyć drużyny które zajęły pierwsze miejsca

Szkoły średnie

Dziewczęta miały do pokonania dystans 1200m a chłopcy 1600m. W tych biegach na awans również mogły liczyć tylko drużyny które zajęły pierwsze miejsca

Wyniki dziewcząt

1.    I LO w Bochni
2.    ZS Nr 1 w Bochni
3.    II LO w Bochni
Wyniki chłopców

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, współorganizatorem Urząd Gminy Łapanów. Indywidualnie najlepiej z gminy Łapanów wypadli uczniowie PG w Łapanowie. Swoje biegi wygrali Jakub Ponisz i Patrycja Klęsk, trzeci był Jakub Młyński.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz Mazur